Нагальні питання


Утриманням та ремонтом мережі зовнішнього освітлення міста Чернігова займається КП «Міськсвітло». Свої звернення щодо необхідності перевірки та ремонту вуличних світильників жителі міста можуть передавати до міського контакт-центру за телефоном 0-800-50-93-50 – оператори швидко передадуть інформацію до відповідальних служб, з`ясують ситуацію та повідомлять вас про причину її виникнення.
Якщо Ви стали свідками викрадення люків чи побачили відкритий колодязь, обов`язково звертатися до відповідних служб. Телефон поліції – 102, телефон контакт-центру (безкоштовний) – 0-800-50-93-50 оператори швидко передадуть інформацію до відповідальних служб, з`ясують ситуацію та повідомлять вас про причину її виникнення.

При перебоях в тепло-, водо- чи енергопостачанні будинку, якщо причина цього знаходиться всередині будівлі, відновлення послуги проводиться Обслуговуючими підприємствами, що надають послуги з утримання будинків, споруд та прилеглих територій (ЖЕКи, ЖБК, ОСББ, тощо).

У випадку, якщо постачання послуги, припинено через пошкодження, що знаходиться поза межами будинку, то її вирішенням проблеми займаються постачальники житлово-комунальних послуг (ВП Чернігівські міські електричні мережі ПАТ «Чернігівобленерго», КП «Чернігівводоканал», КЕП «ТЕЦ» ТОВ «Технова», ПАТ «Облтеплокомуненерго»,  ПП «Спеценергоком»).

Щоб повідомити про ситуацію, що склалася та прискорити її вирішення, слід звернутися до міського контакт-центру за тел. 0-800-50-93-50. 

Відпрацьовані і, що важливо, НЕПОШКОДЖЕНІ матеріали, що містять ртуть (освітлювальні люмінесцентні лампи, термометри), та елементи живлення (батарейки) слід звертатися до найближчого пункту прийому, який розташований на базі житлово-комунальних м. Чернігова.

У пунктах прийому підприємств, працівники здійснюють відповідний облік та контроль отриманих на зберігання від мешканців міста небезпечних відходів, за їх найменуванням та кількістю.

Нагадуємо, небезпечно викидати відпрацьовані елементи живлення, люмінесцентні лампи та термометри зі звичайним сміттям. Це несе загрозу здоров`ю людей та забруднює навколишнє середовище.

Адреси пунктів прийому відпрацьованих непошкоджених матеріалів, що містять ртуть, та елементів живлення комунальними підприємствами ЖКГ м. Чернігова:

№ з/ п

Найменування підприємства

Адреса пунктів прийому відходів

Дні, години прийому відходів

Телефони для отримання довідки

 

1.

 

КП «Новозаводське» ЧМР

 

м. Чернігів,

пр. Перемоги, 15

 

Пн, Ср, Пт

з 16:00 до 17:00

 

675-046

2

КП «Деснянське»

ЧМР

м. Чернігів, вул. П’ятницька, 94б

щоденно, окрім вихідних та святкових

з 08:00 до 16:00

(обідня перерва  з 13:0 до14:00)

564-73

м. Чернігів, вул. Чернишевського, буд 7

щоденно, окрім вихідних та святкових

з 08:00 до 16:00

(обідня перерва  з 13:0 до14:00)

675-224

м. Чернігів, вул. Ак. Павлова, 13

щоденно, окрім вихідних та святкових

з 08:00 до 16:00

(обідня перерва  з 13:0 до14:00)

3-02-40

3

КП «ЖЕК-10» ЧМР

м. Чернігів, вул. Даценко, 25б

щоденно, окрім вихідних та святкових

з 08:00 до 16:00

(обідня перерва  з 12:0 до13:00)

97-04-15

4.

КП «ЖЕК-13» ЧМР

м. Чернігів, вул. Незалежності, 14а

щоденно, окрім вихідних та святкових

з 08:00 до 16:00

(обідня перерва  з 13:0 до14:00)

5-81-20

м. Чернігів, вул. Авіаторів, 22а

щоденно, окрім вихідних та святкових

з 08:00 до 16:00

(обідня перерва  з 13:0 до14:00)

5-81-20

Найперше – не панікувати та сповістити відповідні служби.

У разі пошкодження цілісності термометрів та люмінесцентних ламп відразу необхідно повідомити Державну службу з надзвичайних ситуацій (ДСНС) за телефоном 101. Обов`язково вказати про факт пошкодження небезпечного матеріалу та назвати адресу, за якою потрібно прибути представникам ДСНС для проведення заходів з вилучення та знешкодження ртутних парів – демеркуризації.

Передати інформацію про випадок розлиття ртуті можна за номером міського колл-центру – 0-800-50-93-50. Оператори самостійно зв`яжуться з ДСНС та направлять їх за потрібною адресою.

Поки чекаєте на допомогу варто провести заходи з підготовка площі розповсюдження небезпечного матеріалу та приміщення до проведення хімічної обробки :

 • закрити двері в інші кімнати, відкрити вікно, таким чином ізолювавши від протягу приміщення, в якому розбито матеріал, що містить ртуть;
 • вдягти респіратор, або марлеву пов’язку на обличчя та гумові рукавички;
 • підготувати банку з водою, яка щільно закривається кришкою;
 • обережно, за допомогою пензлика, зібрати уламки термометру або лампи та помістити їх у місткість з водою;
 • усі кульки ртуті, які знаходяться в полі зору, за допомогою листка паперу та пензлика зібрати і також помістити в банку з водою;
 • коли видимі кульки ртуті будуть зібрані, за допомогою скотчу пройтись по поверхні місця розповсюдження клейкою стороною скотчу для остаточного зібрання часточок ртуті та невидимих залишків термометру або лампи. Використаний скотч помістити в банку з водою та щільно закрити кришкою.

КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЕНО:

 • збирати залишки ртутевмісних матеріалів пилососом;
 • підмітати залишки матеріалів віником, який знаходиться в побутовому користуванні мешканця – ртутні кульки розіб'ються на мікрочастинки;
 • збирати ртутні кульки ганчіркою – це спричинить збільшення площі ураження токсичною речовиною;
 • змивати в каналізацію або викидати в сміттєпровід – ртуть осяде на трубах та буде розповсюджувати токсичні пари в приміщенні;
 • створювати в приміщенні протяг до моменту збору шкідливих речовин в банку з водою;
 • закопувати пошкоджені матеріали в землю – пари ртуті будуть діяти у радіусі місця захоронення на протязі декількох років;
 • у разі, якщо шкідлива речовина потрапила на одяг, утилізувати такий одяг, та ні в якому разі не прати в пральній машині.   
 • Співробітники ДСНС після отримання повідомлення щодо пошкодження ртутевмісних матеріалів негайно виїжджають на місце небезпеки за адресою мешканця.
 • У разі, якщо мешканець до прибуття співробітників ДСНС не провів заходи щодо миттєвого зібрання залишків пошкоджених небезпечних матеріалів, співробітники ДСНС виконують роботи по їх вилученню.
 • Наступним етапом є проведення хімічної обробки поверхні розповсюдження речовини та приміщення в цілому від шкідливих парів ртуті.
 • Представники служби порятунку проінструктують власника помешкання, щодо наступних дій, які потрібно виконувати для повного очищення та профілактики приміщення від парів ртуті.